wz

 

Kdo jsme a co děláme?

Kdo vlastně jsme? Tak to je otázka, kterou si filosofové kladou už od dob starověkého Řecka a stále se nemohou dohodnout na jedné odpovědi. Ale zato my to víme naprosto přesně. Jsme banda nadšenců, která počínaje rokem 1990 pořádá každý srpen letní dětský tábor ve Vápenném Podole. Jmenujeme se PS ŠESTNÁCTKA a sídlíme v Pardubicích, městě perníku, dostihů, plochodrážních závodů a piva Pernštejn. Samozřejmě se naskýtá otázka, proč zrovna ŠESTNÁCTKA? A odpověď je: protože zakládajících členů naší skupiny bylo právě "16". Tak proč vymýšlet nějaký složitý název?

     Kde je Vápenný Podol

Jak již bylo řečeno (spíš napsáno), naše tábory pořádáme každoročně ve Vápenném Podole (nebo Podolu, nepřišli jsme na to, podle jakého vzoru se název skloňuje). Vápenný Podol je taková střední docela pěkná vesnice (prosíme místní, aby se neuráželi, máme Vás rádi) nedaleko přehrady Seč (asi 7 km) a pár desítek kilometrů od Pardubic. Lepší asi bude, když se podíváte do mapky vedle (snad něco uvidíte - hledejte vlevo dole).

Táborová základna

Základna se nachází v malém údolí obklopena lesy. Jedná se o stanový tábor, stany jsou s podsadou. Základnu tvoří dvě budovy. V jedné se nachází kuchyně s jídelnou a pokoje personálu, v druhé je marodka a ubytovaní pro menší děti. Součástí tábora je i bazén a hřiště pro míčové hry včetně fotbalu.

Táborový program

Každý rok připravujeme pro děti zajímavou a velmi napínavou celotáborovou hru na určité téma, které vybíráme převážně z historie. Děti mají za úkol vyrobit si doma kostým (kroj), aby zapadly do doby, na kterou si zrovna hrajeme. Tyto kostýmy si oblékají na večerní nástup, kde se dozví, kdo dnes vyhrál a co bude na programu druhý den. Pořádáme také jeden až dva celodenní pěší výlety většinou na Seč, ale také na zříceninu hradu Lichnice nebo nádrž Kraskov.

Děti jsou rozděleny do oddílů, neoddělujeme děti podle věku ani pohlaví. Oddíly jsou sestavovány tak, aby v každém byl stejný počet dětí a aby byly věkově přibližně stejně silné. V jednom oddíle je 12-15 dětí (podle počtu účastníků tábora), o které se stará jeden až dva vedoucí s praktikantem.

 

 

 

nahoru

 

 

         O násFotkyHistorieKontakt Aktuality   TiskopisyFórumTábory