wz

Tábor 2004

Tábor 2005

Tábor 2006

Tábor 2007

Tábor 2008

Tábor 2009

Tábor 2010

Tábor 2011

Tábor 2012

Tábor 2007 - Piráti z Karibiku

Dne 28.7.2007 byly naverbovány tři posádky nejrůznějších individuí, která byla schopna všeho. První posádka všehoschopných pirátů  se jmenovala Karibské šavle, druhá Corsair Gang a třetí posádkou byla Zubatá. Ihned po jejich naverbování přepadly tyto posádky španělskou galeonu a zmocnily se truhly s pokladem. Po otevření truhly je ale čekalo překvapení. Uvnitř byl pouze dopis od aztéckého náčelníka Montezumy, který je tímto proklel.

Dovolili jste si otevřít truhlu se zlatem, které odjakživa patřilo Aztékům. Tento poklad je neustále předmětem chtíče různých vyvrhelů, stejných jako jste vy. Když ho poprvé ukradl dobyvatel, který si říkal  Cortéz a povraždil při tom můj lid, rozhodl jsem se  mince z tohoto pokladu proklít. Nejste první a jistě ani ne poslední piráti, kteří se mého pokladu zmocnili. Určitě jste už někdy slyšeli o kapitánu Barbossovi a posádce Černé perly. Stejně jako oni jste i vy nyní prokletí. Od dneška nikdo z vás nesmí po půl desáté večer vkročit na pevninu. To Vám bude povoleno teprve tehdy, až se zbavíte kletby.

Tím, že jste truhlu otevřeli, zmizely všechny mince. Jsou rozesety po celém Karibiku. Každá posádka musí třináctý den odevzdat padesát mincí své barvy na místo, které najde jen ten, kdo ví, kde se toto místo nachází. Pokud to dokážete, zbavím Vás prokletí, neuspějete-li, budete prokleti navždy. Posádka, která odevzdá mince jako první, bude odměněna jiným pokladem. A abyste si nestěžovali, že jsem na Vás moc tvrdý, smíte třikrát za dobu svého prokletí vstoupit na pevninu po půl desáté večer.

  Tak pravím já, Montezuma, aztécký náčelník.

Celých třináct dní bojovali piráti s nástrahami moře i souše. Hledali ztracené prokleté mince, rabovali přístavy a přepadávali vojenské posádky. Nakonec se všem třem posádkám podařilo nashromáždit požadovaných padesát mincí a vrátit je na ostrov, který najde jen ten, kdo ví kde se nachází, ostrov Isla de Muerta. Avšak jen jedna z posádek mohla být nejlepší, jen jedna mohla na ostrov dorazit jako první. Byla to posádka Zubaté a zajistila si tak pro sebe zisk jiného pokladu.

Po návratu do Tortugy následoval souboj tří kapitánů o pozici nejvyšší, která umožňuje rozhodovat o veškerém dění a stát se členem Bratrstva kapitánů. Tohoto souboje se za Karibské šavle zúčastnili kapitánka Jana Šafránková, za Corsair Gang kapitánka Petra Lněničková a za Zubatou kapitán Michal Bartyzal. Tento tvrdý a nelítostný souboj, který u kapitánu prověřoval sílu, chytrost, rychlost a hbitost vyhrála těsně kapitánka Jana Šafránková a stala se členem Bratrstva.

Tři kapitáni: Péťa, Michal a Jana

 

nahoru

 

         O násFotkyHistorieKontakt Aktuality   TiskopisyFórumTábory