wz

Tábor 2004

Tábor 2005

Tábor 2006

Tábor 2007

Tábor 2008

Tábor 2009

Tábor 2010

Tábor 2011

Tábor 2012

Tábor 2004- Egypt

 

Tento tábor se konal od 31.7. do 14.8. 2004. Cena poukazu byla 2800 Kč.

Jako každý rok byla pro děti připravena celotáborová hra, tentokrát na téma starověký Egypt. Soupeřila proti sobě 4 egyptská města: Luksor, Veset, Sakkára a Karnak. Zpočátku šlo o získání co nejvíce skarabeových kuliček (pro Čechy: skarabeus = brouček, který si před sebou valí kuličku, no prostě hrdobec). Kuličky mohla města získat za umístění ve hrách. V této činnost se nejvíce osvědčil Veset.

Poté co Egypťané neubránili svého faraóna v boji s proradnými Chetity, byli umírajícím faraónem prokleti. Toho samého dne v noci byl faraón mumifikován a pohřben. Ale co se nestalo?! Mumie faraóna byla ukradena temnými kněží boha Suthecha. Kněží při temném rituálu za pomocí černé magie (Voldemort s tím opravdu nemá nic společného) přivedli mumii k životu, která posléze kněží zabila a vydala se zpustošit Egypt a povraždit jeho obyvatele. Takový byl alespoň její záměr. Nepočítala totiž s odvahou bojovníků čtyř egyptských měst a s  jejich neutuchající touhou mumii zničit. Nastal ovšem problém jak. Z ukořistěné zprávy se dozvěděli, že ji lze zničit jen za pomoci artefaktů egyptských bohů.

Nastaly boje o artefakty. Rivalita měst neznala konce. Přátelská pouta byla přetrhána, protože v závěrečných bojích byly k získání jen tři artefakty. Každé město mělo šanci získat všechny tři, což by znamenalo, že ostatní by si je musela odkoupit. Po tuhých bojích po jednom artefaktu získala všechna města kromě Luksoru. Ten ho musel draze odkoupit od kněžích.

Na co vlastně potřebovali Egypťané skarabeovy kuličky? Na zaplacení žoldnéřů pro závěrečný boj, v kterém šlo o poražení mumie a její záhrobní stráže. Bojovníkům se podařilo získat na svou stranu velkého válečníka a mumiobijce Ramsese zvaného Drtičhlav. S touto výhodou se vydali vstříc nepříteli. Po usilovném pátrání se jim podařilo, asi tak po hodině a půl, vypátrat protivníka. Ovšem nalezli jen nemrtvé bojovníky. Při pokusu o taktický útok pod vedením Ramsese byli rozprášeni a do jednoho pobiti, zatímco mumijovci ztratili jen tři bojovníky. Po dlouhém znovusbírání vojsk, asi po půl hodině, si tentokrát strážci mumie našli Egypťany. A následoval boj, při kterém  nemrtví statečně položili život za mumii a podařilo se jim vybít polovinu vojska včetně Drtičehlav. Už to vypadalo, že vyhraje Veset díky Martinu Svobodovi, ale v poslední chvíli jim sebrala vítězství Sakkára zásluhou Honzy Macha.

Po bujných oslavách následovala volba faraóna a jeho čtyř velkovezírů. Faraónem byl téměř jednomyslně zvolen vesetský bojovník Marťas Svoboda. Velkovezíry se stali: luksorský Jára Karcol, vesetský Mates Novák, Luba Špitzer ze Sakkáry a za Karnak Kuba Vach.

 

zleva: Dan, Filípek, Tomáš, Filip, za vlajkou Jirka,  Martina a Míša - za nimi Honza a Šimon, Jana, Lucka a Marek

Dole: Jakub a Jakub

Nahoře zleva: Maruška, Kristýna drží Kristýnu, Jakub, Katka, Diana, Lada, Jára, Bára

Dole sedí: Marťas, Tomáš, Marek, Zdenda, Lalub s Věrkou a Arnou, Péťa

Horní řada zleva: Tereza, Mates, Dan, Darča, Naďa, Ondra, David, Honza, Luboš

Uprostřed zleva: Denisa, Radek, Nela, Patrik, Pavel, Janička

Dole: Iva s Ondrou

Zleva: Péťa, Káťa, Tomáš, úpně vzadu David, pod ním Adéla a Kristýna, vedle Kuba, Mates, Marťas

Dole: sedící Eliška, nad ní zleva Anička, Móňa, Lukáš, Honzík

 

nahoru

 

 

 

         O násFotkyHistorieKontakt Aktuality   TiskopisyFórumTábory